_

کفپوش ترمووود

در کفسازی فضای بیرون و حیاط متریال های مختلفی استفاده می شود که یکی از محبوب ترین و رایج ترین آنها چوب است. از آنجایی که در فضای آزاد سرما، گرما و رطوبت وجود دارد از هر نوع چوبی نمی توان استفاده کرد. یکی از بهترین پروفیل های چوبی که در فضای آزاد از آن استفاده می شود، ترمووود است. از ترموود در قسمت های مختلف ساختمانی استفاده می شود که یکی از آنها کفپوش فضای باز است. کفپوش ترمووود بعلت بافت و ظاهر خاصی که دارد باعث گرمابخشی محیط می شود.

برگه کفپوش ترمووود مِوا

کفپوش ترموود چیست | تایل ترموود | کفپوش چوبی | ترموود کف | نصب کفپوش ترموود | قیمت کفپوش ترمووود | قیمت تایل ترموود | انواع چوب ترمووود | ترمووود ارزان | ترموود فنلاندی | انواع کفپوش ترموود

کفپوش ترمووود چیست

کفپوش ترموود، نوعی چوب مقاومسازی شده است. این نوع پروفیل از چوب درختان جنگل تهیه می شود که در کوره های مخصوص و تحت شرایط سرمایی و گرمایی قرار می گیرد و لعاب می بیند. بعد ازین فرآیند پروفیل ترمو تولید می شود که در برابر سرما، گرما، رطوبت، حشرات و پوسیدگی مقاوم می شود. گونه چوب درختی که مخصوص کفپوش است، گونه ASH یا زبان گنجشک است که به نوعی چوبی سخت محسوب می شود.

 

انواع کفپوش ترموود

کفپوش های چوبی ترمووود بطور کلی در دو دسته شاخه ای و تایلی اجرا می شوند. در مدل شاخه ای پروفیل های رنگ شده ترموود در فواصل مشخص بر روی شاسی کشی و زیرسازی فلزی نصب می شوند اما در مدل تایلی پروفیل های ترموود رنگ شده بر روی زیرسازی پلاستیکی نصب می شوند. از مزایای مدل تایلی راحتی در جا به جایی تایل ها، جمع و پخش کردن کفپوش، عدم نیاز به نصاب، عدم نیاز به زیرسازی، وزن سبک و تنوع در چینش تایل ها است. از مزایای مدل شاخه ای مقاومت بسیار بالاتر نسبت به مدل تایلی، قابلیت اجرا در تمامی فضاهای مسکونی، خروجی مناسب برای دفع آب جاری و قابلیت برش پذیری مناسب پروفیل ها است.

 

نصب کفپوش ترموود

نصب کفپوش در هر پروژه و هر طرح به شکل متفاوت ممکن است انجام شود اما بطور کلی قبل از اجرا باید از تراز بودن و شیب بندی مناسب بستر زیرین کار اطمینان پیدا کرد. در گام بعدی با توجه به طراحی صورت گرفته و نقشه پروژه، اقدام به شاسی کشی و زیرسازی کفپوش با استفاده از قوطی های آهن ضدزنگ خورده و چوب زیرسازی می شود. در مرحله آخر پروفیل اصلی ترمووود بر روی زیرسازی متصل می شود. طبیعتا مشخصات فرآیند نصب بسیار مراحل پیچیده تر و بیشتری دارد که پیشنهاد می شود در این زمینه مقاله مربوط به ” نصب ترمووود ” را مطالعه کنید.

 

قیمت کفپوش تایل ترموود

قیمت کفپوش ترمو بسته به ابعاد و مشخصات آن پروفیل دارد. کفپوش ترمو شامل مقاطع مختلفی است که هر کدام بسته به میزان پاخوری و فشار محیط انتخاب می شود. انتخاب دقیق نوع پروفیل فضای خود را به کارشناسان ما در گروه مِوا بسپارید. قیمت کفپوش ترمو، به علت تغییرات ارز کشور،متغییر می باشد. برای اطلاع دقیق از قیمت کفپوش ترموود با ما در ارتباط باشید.

 

رنگ کفپوش ترموود

کفپوش ترمو علاوه بر دوام بالا، نصب سریع و زیبایی که دارد،دارای تنوع رنگ بالایی است. این تنوع رنگ می تواند با سازه های دیگر ترکیب رنگ جالب و زیبایی را ایجاد کند. در صفحه مربوط به ” رنگ ترموود ” می توانید کدهای رنگی چوب های ترموود را مشاهده کنید.

 

شاخه های ترمووود مناسب برای این بخش شامل موارد زیر است:

ترمووود 19×117
ترمووود 26×92
ترمووود 26×117
ترمووود 26×140
شاخه ترمووود دک 26×117
شاخه ترمووود ash سایز 21×130
ترمووود 300×300

در ادامه تصاویری از نمونه های اجرایی کفپوش ترموود را مشاهده می کنید:

کفپوش ترمووود2
کفپوش ترمووود7
کفپوش ترمووود4
کفپوش ترمووود5
کفپوش ترمووود6
کفپوش ترمووود10
کفپوش ترمووود8
کفپوش ترمووود9
کفپوش ترمووود13
کفپوش ترمووود11
کفپوش ترمووود12
کفسازی ترمووود16
کفسازی ترمووود14
کفسازی ترمووود15
کفسازی ترمووود19
کفسازی ترمووود17
کفسازی ترمووود18
کفسازی ترمووود24
کفسازی ترمووود20
کفسازی ترمووود21
کفسازی ترمووود25
کفسازی ترمووود22
کفسازی ترمووود23
کفسازی ترمووود28
کفسازی ترمووود26
کفسازی ترمووود29