ترمووود چست 1

امتیاز دهید
_

ترمووود چیست؟

یکی از سوالات متدوال در زمینه چوب این سوال است که ترمووود چیست؟ در اینجا باید گفت که ترمووود یا چوب حرارت دیده،همان چوب طبیعی می باشد که ساختار سلولی آن بر اثر فرآیند حرارتی تغییر یافته است. در این فرآیند،خشک کردن چوب همراه با بخار آب و گردش هوا بوده که مغز چوب در آن به دمای میان ۱۸۵ تا ۲۲۰ درجه سانتی گراد می رسد و بسته به گونه چوب،رطوبت آن به زیر ۶ درصد رسیده و به دلیل دمای بالایی که به آن وارد می شود، زنجیره های سلولزی می شکند. هم چنین طی این فرآیند اسید موجود در بافت چوب تبخیر گشته و از هرگونه جانور و حشرات میکروسکوپی پاک می گردد.این موضوع سبب می گردد تا محیط رشد برای هر گونه قارچ یا کپک از میان رفته و طول عمر چوب افزایش یابد.

 

پروفیل ترمووود | ترمووود فنلاندی | مزایای ترموود | کاربرد ترموود | انواع گونه چوب ترموود | نحوه نصب ترموود | ترموود گروه مِوا | قیمت ترمووود

 

پروفیل ترموود

همانطور که گفته شد چوب ترموود حاصل حرارتی در حدود 200 درجه بر روی گونه های چوب است که طی این فرآیند پس از تغییرات ساختاری، چوب حاصله بسیار مقاوم و پایدار خواهد بود. ازین چوب می توان در فضای باز و محوطه سازی و بطور کلی در محیط هایی با سخت ترین شرایط آب و هوایی استفاده کرد. کشورهای زیادی در دنیا تولید کننده چوب های ترموود هستند که در صدر آنها،کشور فنلاند،بیشترین تولیدات و صادرات چوب ترمو را در سراسر دنیا در اختیار دارد که در ادامه توضیح داده خواهد شد.

 

ترموود فنلاندی

فنلاند با طبیعتی پوشیده از جنگل های سرسبز بعنوان قطب تکنولوژی صنعت چوب ترموود در جهان می باشد. چرا که اولین کشوری که به این تکنولوژی دست یافت،فنلاند بوده است. نکته قابل ذکر این است که جامع ترین کار پژوهشی در زمینه تولیدات ترموود را نیز انجمن ترموود فنلاند (VTT) انجام داده است.

شرکت ها و کارخانه های زیادی در کشور فنلاند تولیدات ترموود را بر عهده دارند که در صدر این شرکت ها می توان شرکت لوناوود فنلاند را نام برد. این شرکت پیشگام تولیدات و پخش ترموود فنلاندی در سطح جهان می باشد. ظرفیت تولید سالانه لوناوود فنلاند 150.000متر مکعب است و به همین دلیل این شرکت،نیروهای متخصصی برای صادرات محصولات خود به تمامی نقاط دنیا را دارد.یکی از اصلی ترین بازارهای مهم صادراتی لوناوود فنلاند،قاره آسیا می باشد.

 

ترموود گروه مِوا

در طی سالیان گذشته در کشور ایران نیز استفاده از ترموود رواج داشته است. اما متاسفانه بدلیل سواستفاده ازین شرایط، بعضی از افراد برندهای متفرقه با گرید B را در سطح کشور کردند.

اما گروه مِوا MEVA به دلیل سابقه زیادی که در زمینه فروش و پخش محصولات چوبی در سرتاسر ایران داشته، و طبق سیاست های گروه که در صدر آن ((بالاترین کیفیت با بهترین قیمت)) است،تصمیم به وارد کردن ترموود اصل فنلاندی با گرید A گرفت و توانسته در این سالها بعنوان اصلی ترین عامل فروش این محصولات فنلاندی در سطح کشور قرار بگیرد.

 

مزایای ترموود

ترموود گرید A فنلاندی گروه مِوا، دارای بالاترین درجه کیفی در سطح کشور می باشد. برخی از ویژگی های این محصول که در سایر ترموودهای ایران مشاهده نشده است را در ادامه نام می بریم:

 • استفاده در شرایط آب و هوایی مختلف
 • مقاوم در برابر رطوبت و آب
 • مقاوم در برابر حرارت و گرما
 • مقاوم در برابر پوسیدگی و حشرات
 • مقاوم در برابر تغییر حالت و تغییر فرم
 • بدون صمغ
 • بالاترین گواهی کیفیت چوب
 • گارانتی و ضمانت طلایی
 • وزن کم
 • نصب سریع و بدون مشکل
 • و…

 

کاربرد ترموود

بطور کلی از چوب های ترمو در کفپوش و نماپوش ساختمان و همچنین ساخت مبلمان فضای سبز استفاده می شود. کاربرد پروفیل های ترموود عبارت است از:

انواع گونه چوب ترموود

پروفیل های ترمو از لحاظ گونه چوب به دو دسته چوب های نرم و چوب های سخت تقسیم می شوند. چوب های نرم غالبا شامل درختان سوزنی برگ مانند کاج (PINE) می باشند. چوب های سخت نیز عمدتا جزو درختان پهن برگ مانند زبان گنجشک (ASH) محسوب می شوند.

نحوه نصب ترموود

بدلیل ظرافت چوب های ترمو باید توجه داشت که فرآیند نصب چوب های ترموود در آخرین مرحله ساخت یک ساختمان انجام شود.یعنی تمامی متریال ها اجرا شده باشد و در مرحله بعد چوب ترموود نصب شود.

قبل از شروع نصب باید به تراز بودن سطح زیرین و استقامت بار بافت زیرین توجه داشت.در اولین مرحله نصب باید بافت زیرسازی صورت گیرد.نحوه کلی زیرسازی ترموود به دو حالت است در روش اول چوب زیرسازی بر روی سیمان متصل می شود و در حالت دوم چوب زیرسازی برروی آهن شاسی کشی شده پیچ می شود. هرکدام ازین روش های زیرسازی مزیت های خاص خود را دارند که در مقاله نصب ترموود روش های نصب بطور کامل آورده شده است.بعد از نصب چوب زیرسازی، چوب اصلی ترموود بر روی آن متصل می شود.

قیمت ترموود

ترمووود فنلاندی بدلیل وارداتی بودن، با قیمت روز ارز محاسبه می شود.گروه مِوا بدلیل رسمی بودن و عاملیت فروش چوب های ترمو فنلاندی در ایران،این پروفیل ها را مستقیما وارد و توزیع بازار می کند. به همین خاطر چوب های ترمو اصل فنلاند را می توانید از مِوا بدون واسطه و با بهترین قیمت تهیه کنید.

ترمووود چیست 2

مهم ترین نکته در انتخاب ترمووود،اصالت و کیفیت چوب می باشد.چوبی که در مقابل سرما،گرما،رطوبت و حشرات دوام کافی را داشته باشد. گروه فنی MEVA با بهره مندی از چندین سال سابقه فروش محصولات ترموود فنلاندی در بازار چوب کشور،به شما مشتریان عزیز کیفیت و اصالت کالا را تضمین می کند.

شما مشتریان گرامی می توانید در این صفحه سوالات خود را مطرح کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخ دهنده شما باشند.

همچنین با تماس با شماره های ثبت شده در سایت،می توانید سفارشات خود را از سراسر کشور بیان کنید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.